تأیید دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش

تأیید: دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار اجتماعی آیا جلوی سازندگان ساختمانهای بی کیفیت را نمی گیرید؟ / انتقاد از شورای شهر تهران

شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان نهاد نظارتی ناظر بر عملکرد شهرداری در پایتخت، جهت «ایمن‌سازی پایتخت در برابر زلزله مشابه کرمانشاه»، ماموریت‌های فرا

آیا جلوی سازندگان ساختمانهای بی کیفیت را نمی گیرید؟ / انتقاد از شورای شهر تهران

انتقاد از شورای شهر تهران: آیا جلوی سازندگان ساختمانهای بی کیفیت را نمی گیرید؟

عبارات مهم : ایران

شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان نهاد نظارتی ناظر بر عملکرد شهرداری در پایتخت، جهت «ایمن سازی پایتخت در برابر زلزله مشابه کرمانشاه»، ماموریت های فراموش شده است ای برعهده دارد که انتظار می رفت طی ماه های اخیر از دوره مدیریت تازه شهری، نتیجه های اجرای آنها، به شکل محسوس در پایتخت کشور عزیزمان ایران دیده شود.

دنیای اقتصاد نوشت: بااهمیت ترین ماموریت شورای پنجم، سرکشی از اوضاع دلواپس کننده و آزاردهنده بعضی پروژه های ساختمانی در مناطق متفاوت پایتخت است که اگر اعضای شورا در یک روز تعطیل، با سفر چند ساعته در شهر، عملکرد شهرداری و بساز و بفروش ها را پایش کنند، می توانند پایتخت را از ترساندن بزرگ پیش رو -ویرانی گسترده با بروز زلزله بزرگ احتمالی- تا حدودی نجات دهند.

آیا جلوی سازندگان ساختمانهای بی کیفیت را نمی گیرید؟ / انتقاد از شورای شهر تهران

طی روزهای اخیر که عنوان «ساختمان های سست و آسیب پذیر در برابر زلزله» تحت تاثیر ریزش سازه های شهرهای سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب، به شدت مورد توجه عمومی قرار گرفته، روند معیوب ساخت وساز در تهران، باز هم به ریزش ساختمان مجاور محل گودبرداری در منطقه ای از پایتخت منجر شد. در پایتخت کشور عزیزمان ایران تقریبا هر دو روز یک اتفاق ساختمانی رخ می دهد و علاوه بر آن، حجم قابل توجهی از ساخت وسازها بدون رعایت اصول مهندسی، به احداث بناهای فاقد کیفیت مطلوب ختم می شود.

در همین روزهای گذشته، نظام مهندسی پایتخت کشور عزیزمان ایران از عدم توجه شهرداری به گزارش هایی که با مضمون «ساخت وسازهای بی کیفیت» ارائه می شود، خبر داد. مطابق مقررات، شهرداری باید به گزارش هایی که ناظران ساخت و ساز راجع به تخلفات فنی از پروژه ها تهیه می کنند، تصویر العمل نشان دهد و دست کم، فعالیت سازنده های مشابه را متوقف کند. ولی حوادث ریزش ساختمان های مجاور پروژه های گودبرداری و همچنین اشتباهات متنوع در ساختمان های نوساز که آسایش و بعضا ایمنی بهره برداران را نشانه قرار داده هست، نشانه های نیرومند از اشتباهات مدیریت شهری در بعد مسوولیت در حوزه ساخت وساز است.

شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان نهاد نظارتی ناظر بر عملکرد شهرداری در پایتخت، جهت «ایمن‌سازی پایتخت در برابر زلزله مشابه کرمانشاه»، ماموریت‌های فرا

در حال حاضر دو دسته پروژه ساختمانی در تهران، محل اشکال اساسی است و مورد نیاز است اعضای شورای شهر جهت مهار این بدسازی ها، وقت بگذارند.

دسته اول، برج سازی هایی که سازندگان آنها، بخشی از معابر پایتخت به عنوان مشاعات و فضای عمومی و غیرقابل تصرف شهر را«اشغال» کرده اند و باعث آزار ساکنان محل و تولید دردسرهای ترافیکی و رفت و آمد و حتی تصادفات متعدد در این محله ها شده است اند. دسته دوم، ساخت وسازهایی است که در آن ها مقررات ملی ساختمان به عناوین مختلف، زیرپا گذاشته می شود. بی عملی مدیران تازه پایتخت در برابر ساخت وسازهای آزاردهنده و تهدیدزا، با وعده های انتخاباتی بهار۹۶ همخوانی ندارد.

واژه های کلیدی: ایران | تهران | پروژه | ساختمان | شهرداری | شورای شهر | شورای شهر تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz