تأیید دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش

تأیید: دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار بین الملل فشارهای مردمی و دیپلماتیک علیه تصمیم ترامپ صورت گیرد / عون

رئیس جمهور لبنان در سخنانی در استانبول از تحرکات و اقداماتی که باید راجع به تصمیم ترامپ ضد قدس صورت گیرد، سخن گفت.

فشارهای مردمی و دیپلماتیک علیه تصمیم ترامپ صورت گیرد / عون

عون: فشارهای مردمی و دیپلماتیک علیه تصمیم ترامپ صورت گیرد

عبارات مهم : لبنان

رئیس جمهور لبنان در سخنانی در استانبول از تحرکات و اقداماتی که باید راجع به تصمیم ترامپ ضد قدس صورت گیرد، سخن گفت.

به گزارش مهر به نقل از النشره، میشل عون مدیر جمهور لبنان در نشست سران اسلامی در استانبول اعلام کرد: با وجود اینکه اعلامیه بالفور به صراحت بر ضرورت حفظ حقوق مدنی و دینی طوایف غیریهودی تاکید کرده است ولی اسرائیلی ها زشت ترین انواع پاکسازی نژادی را در سرزمین فلسطین مرتکب شده است است.

فشارهای مردمی و دیپلماتیک علیه تصمیم ترامپ صورت گیرد / عون

وی افزود: اسرائیل امروز تصویر روند تاریخ واکنش‌ها می کند. تفکر یکجانبه گرایانه در دنیا از نظر سیاسی، نژادی و دینی مردود است و همه جوامع به سوی چند جانبه گرایی حرکت می کنند. اسرائیل خود را یهودی می داند و به دنبال یهودی سازی بیت المقدس و قرار دادن آن به عنوان پایتخت خود است و نشانه آن از بین بردن هویت سرزمین مقدس هست. آیا می توان مسیحیان و مسیحیت را بدون قدس، بیت لحم، کلیسای قیامت و المهد تصور کرد؟ آیا می توان اسلام و مسلمانان را بدون مسجد الاقصی و مقدسات فلسطین تصور کرد؟

عون تاکید کرد: اقدام دونالد ترامپ در قرار دادن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل باعث از بین رفتن نقش آمریکا در روند صلح عادلانه در خاورمیانه می شود. اگر شرکت ملل اقدامی در قبال این تصمیم(ترامپ) اتخاذ نکند نقش آن به عنوان یک مرجع بین المللی جهت حل نزاع های بین المللی از بین می رود.

رئیس جمهور لبنان در سخنانی در استانبول از تحرکات و اقداماتی که باید راجع به تصمیم ترامپ ضد قدس صورت گیرد، سخن گفت.

رئیس جمهور لبنان گفت: اسرائیل تاکنون بر اساس اصل زور و پایمال کردن حقوق و آواره کردن حرکت کرده هست. شرکت ملل که فلسطین را تقسیم کرده است هیچگاه در جهت محکوم کردن عملی و بازدارندگی در برابر اسرائیل حرکت نکرده هست. تحولات سالهای اخیر دنیا عربی و اسلامی و شرایط این کشورها باعث ایجاد شکاف میان کشورهای برادر و دوست شده است است و نزاع عربی-اسرائیلی و اسلامی-اسرائیلی به نزاع عربی-عربی و اسلامی-اسلامی تبدیل شده است است و این از طریق تغذیه جنگ مذهبی میان سنی و شیعه بوده هست. در تفرقه ضعف و در ضعف تنهایی است و ضرب المثل تفرقه بینداز و حکومت کن بیهوده نیست.

عون افزود: اسرائیل تنها استفاده کننده از این شرایط تاسف بار و دردناک هست. آنچه امروز رخ می دهد نتیجه انحراف از نشانه هست. آیا قدس مجددا ما را متحد می کند و تاریخ و بشریت و میراث مان را نجات می دهیم یا ساقط می شویم و با ما قدس هم ساقط می شود و فلسطین به تباهی می رود؟ باید شکوائیه ای به شورای امنیت و شرکت ملل به نام کشورهای اسلامی جهت مقابله و شکست تصمیم آمریکا و الزام آمریکا جهت لغو این تصمیم ارائه کرد. تحرکات دیپلماتیک با نشانه زیاد کردن تعداد کشورهایی که فلسطین را به رسمیت می شناسند باید صورت گیرد و کارها مورد نیاز حقوقی، سیاسی و دیپلماتیک جهت قرار دادن قدس شرقی به عنوان پایتخت آن انجام گیرد و فلسطین به عنوان کشوری با عضویت کامل در شرکت ملل مطرح شود.

رئیس جمهور لبنان گفت: باید مجازات های یکپارچه ای ضد هر کشوری که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل قرار دهد وضع شود و باید دعوتی مشترکی از ملت های کشورهای ما جهت تحرک در کشورهایشان انجام شود تا نیروی فشار مردمی شکل گیرد که مکمل آن فشارهای سیاسی و دیپلماتیک ما باشد. نشانه ما صلح است ولی نه صلح بدون عدالت.

فشارهای مردمی و دیپلماتیک علیه تصمیم ترامپ صورت گیرد / عون

واژه های کلیدی: لبنان | اسلامی | فلسطین | اسرائیل | اسرائیل | دیپلماتیک | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz