تأیید دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش

تأیید: دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آمریکا با اعلام «ضرب‌الاجل» از توافق خارج می‌شود / بلومبرگ

به‌گفته یک رسانه آمریکایی، یکی از سناریوهای محتمل پیش‌رو این است که مدیر جمهوری آمریکا خروج از توافق و اعمال دوباره تحریم‌ها را اعلام کند ولی پیش از آنکه این تح

آمریکا با اعلام «ضرب‌الاجل» از توافق خارج می‌شود / بلومبرگ

بلومبرگ: آمریکا با اعلام «ضرب الاجل» از توافق خارج می شود

عبارات مهم : ایران

به گفته یک رسانه آمریکایی، یکی از سناریوهای محتمل پیش رو این است که مدیر جمهوری آمریکا خروج از توافق و اعمال دوباره تحریم ها را اعلام کند ولی پیش از آنکه این تحریم ها اجرا شوند، فرجه ای را در نظر بگیرد.

به گزارش تسنیم، بلومبرگ در گزارشی با اشاره به نزدیک شدن به موعد ضرب الاجل ۱۲ مِی (۲۲ اردیبهشت) ترامپ جهت خروج از برجام، نوشت که یکی از سناریوهای محتمل پیش روی این است که مدیر جمهوری آمریکا خروج از توافق و اعمال دوباره تحریم ها را اعلام کند ولی پیش از آنکه این تحریم ها اجرا شوند، فرجه ای را در نظر بگیرد؛ و طی این مدت فشارهای جدیدی را روی متحدان اروپایی خود وارد می کند تا بر سر اصلاح آنچه از نظر آمریکا بزرگترین نواقص این توافق هستند، بار دیگر مصالحه کنند.

آمریکا با اعلام «ضرب‌الاجل» از توافق خارج می‌شود / بلومبرگ

در همین زمینه، امیر هنجانی، پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات آسیا در اندیشکده «شورای آتلانتیک» می گوید که ترامپ «زمان بیشتری خواهد داد تا ببیند که آیا ایالات متحده و اروپایی ها می توانند به فرمولی جهت عرضه به کشور عزیزمان ایران دست یابند».

به نوشته بلومبرگ، پیشتر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا خطاب به سناتورهای آمریکایی نیز گفته بود که «حتی بعد از ۱۲ مِی همچنان کارهای دیپلماتیک زیادی جهت انجام دادن وجود خواهد داشت».

به‌گفته یک رسانه آمریکایی، یکی از سناریوهای محتمل پیش‌رو این است که مدیر جمهوری آمریکا خروج از توافق و اعمال دوباره تحریم‌ها را اعلام کند ولی پیش از آنکه این تح

مایکل سینگ، مدیر اندیشکده خاور نزدیک واشنگتن و مدیر پیشین امور خاورمیانه در دولت جورج بوش پسر نیز می گوید که نشانه نهایی ترامپ دستیابی به یک توافق بهتر و نه یک نزاع هست. به گفته سینگ، «حتی اگر جهت اعمال دوباره تحریم ها و زیاد کردن فشارها تلاش کنیم، نهایتا نشانه از این کار وادار کردن آن ها [ایرانی ها] به آمدن به پای میز مذاکره جهت توافق بر سر گام هایی دور دست تر است».

طبق گزارش بلومبرگ، مذاکره کنندگان آمریکایی جهت هفته ها است که در حال دیدار با متحدان فرانسوی، انگلیسی و آلمانی خود هستند تا بر سر توافقات جانبی [برجام] که به نگرانی های آمریکا مرتبط هستند، به اجماع برسند. آن ها می گویند که بر سر بعضی عنصرهای به پیشرفت هایی رسیده اند ولی هنوز بر سر «بندهای انقضاءپذیر» توافق هسته ای کنونی به توافقی نرسیده اند – بندهایی که طی سال های آتی منقضی شده است و [بر اساس آن] کشور عزیزمان ایران اجازه می یابد تا برنامه غنی سازی خود را دوباره در سطحی اوج از سر بگیرد.

به نوشته بلومبرگ، علیرغم تأکید کشور عزیزمان ایران که یک توافق تازه را مورد مذاکره قرار نمی دهد، ولی دولت آمریکا روی این حساب می کند که فشارهای اقتصادی بر کشور عزیزمان ایران و چشم انداز انزوای زیاد در صورت متلاشی شدن توافق، نهایتا این کشور را به پای میز مذاکره می کشاند. هرچند بعضی ناظران بیرونی نسبت به این رویکرد به دیده شک می نگرند و می گویند که کشور عزیزمان ایران بدون بعضی امتیازهایی که در برجام به دست آورده هست، دلیلی ندارد که با یک توافق سفت و سخت تر موافقت کند.

آمریکا با اعلام «ضرب‌الاجل» از توافق خارج می‌شود / بلومبرگ

به گفته هانجانی، در این صورت «ایرانی ها به صورت افرادی ضعیف دیده می شوند که به پای میز مذاکره باز می گردند … اگر ایالات متحده به تعهدات کنونی خود در برجام پایبند نباشد، چه تضمینی است که به تعهدات ش در توافق آتی پایبند بماند».

واژه های کلیدی: ایران | توافق | مذاکره | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | آمریکایی | ایرانی ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz