تأیید دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش

تأیید: دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اکشن را دوست دارم، ولی خشونت را نه / جکی چان

جکی چان با توجه به تمام معیارها، یک پیرمرد محسوب می‌شود؛ ولی رسانه‌های گروهی می‌گویند او را با این نام خطاب نکنید، ناراحت می‌شود! به گفته خودش، زندگی سالم و ورز

اکشن را دوست دارم، ولی خشونت را نه / جکی چان

جکی چان: اکشن را دوست دارم، ولی خشونت را نه

عبارات مهم : خشونت

جکی چان با توجه به تمام معیارها، یک پیرمرد محسوب می شود؛ ولی رسانه های گروهی می گویند او را با این نام خطاب نکنید، ناراحت می شود! به گفته خودش، زندگی سالم و ورزش باعث شده است بسیار جوان تر از آن چیزی باشد که شناسنامه اش می گوید.

هنوز محبوب سینماگران، تهیه کنندگان و تماشاگران است و فیلم هایش در جدول گیشه نمایش، با فروش های خوبی روبه رو می شوند. تا مدتی دیگر درام اکشن او با نام «خارجی» روی پرده سینماها می رود.

اکشن را دوست دارم، ولی خشونت را نه / جکی چان

در این فیلم با پیرس برازنان، جیمزباند سابق سینما همبازی است و نقش پدری را دارد که دخترش در یک اتفاق تروریستی در شهر لندن به قتل می رسد. چان در چند گفت وگوی اینترنتی، نظرات خود را راجع به سینما، جامعه، خشونت و فعالیت زیاد بیان می کند.

برای بسیاری 63 سالگی سن بازنشستگی هست. ولی شما فعالیت سینمایی تان را زیاد کردن داده اید!

هیچ وقت به بازنشستگی فکر نمی کنم. بازنشستگی جهت پیرمردهاست، من که سن و سالی ندارم! ولی جدای از شوخی، نمی خواهم ورزش و سینما را رها کنم. این دو کمک می کنند تا خودم را جوان حس کنم. جهت آدم پرجنب و جوشی مثل من، بازنشستگی حکم فوت را دارد. از طرفی هم آدم خوش شانسی هستم که هنوز با پیشنهادهای کاری زیادی روبه رو می شوم. خوشحالم همکارانم در صنعت سینما مرا دوست دارند و با کارهای تازه ارزش سراغ مرا می گیرند و نمی گذارند بدون کار باشم.

جکی چان با توجه به تمام معیارها، یک پیرمرد محسوب می‌شود؛ ولی رسانه‌های گروهی می‌گویند او را با این نام خطاب نکنید، ناراحت می‌شود! به گفته خودش، زندگی سالم و ورز

البته دفتر تولید فیلم خودتان را هم دارید و در ساخت فیلم ها شریک و سهیم می شوید.

بله. ولی این فقط مربوط به چین و هنگ کنگ هست. همکاران هالیوودی ام مرا فقط به عنوان بازیگر می خواهند و نه سرمایه گذار و تهیه کننده!

خبرها حکایت از این دارد که حداقل قرارداد بازی در هشت فیلم را دارید.

پنج فیلم و سه انیمیشن که باید صداپیشگی کنم!

اکشن را دوست دارم، ولی خشونت را نه / جکی چان

کارها را با هم قاطی نمی کنید؟

نه. هر فیلمی شرایط خودش را دارد و وقت تولید هریک از آنها مشخص هست. در هم تداخل پیدا نمی کنند و وقت کافی دارم تا بعد از آخر هر یک، سراغ کار بعدی بروم.

جکی چان با توجه به تمام معیارها، یک پیرمرد محسوب می‌شود؛ ولی رسانه‌های گروهی می‌گویند او را با این نام خطاب نکنید، ناراحت می‌شود! به گفته خودش، زندگی سالم و ورز

سخت نیست؟

نه. هر چند از سخت بودن کار وحشتی ندارم و به استقبال آن می روم. قالب فیلم هایی که بازی می کنم، حال و هوای مشابهی دارند و نقشم در آنها تا حدودی شبیه هم هست. همین نکته، حضور جلوی دوربین را برایم سخت نمی کند.

با آن که غالب کارهایتان اکشن است و صحنه های زدوخورد زیادی در آنها وجود دارد، ولی خشن نیستند.

اکشن را دوست دارم، ولی خشونت را نه / جکی چان

از خشونت متنفرم. این چیزی است که هر لحظه گفته ام. وقت بازی در فیلم ها هم، این بااهمیت ترین اصل است که باید رعایت شود. اکشن را دوست دارم، ولی خشونت را نه که البته این روزها خیلی زیاد شده است و آن را در همه جا می بینید، هم در فیلم ها و هم در بازی های ویدئویی. می خواهم فیلم هایم خبر آور صلح و دوستی باشند نه فوت و زدوخورد و خشونت.

از زندگی تان راضی هستید؟ از شما به عنوان بازیگری ثروتمند اسم می برند.

پول به اندازه کافی دارم و نیازمند آن نیستم. زمانی بود که پول زیاد می خواستم. عاشق ماشین بودم و تلاش می کردم بروزترین مدل های فراری و پورشه را خریداری کنم. ولی این مربوط به زمانی است که جوان تر بودم. حالا دیگر به این چیزها خیلی اهمیت نمی دهم. لباس های راحت می پوشم و شاید شما تا مدت ها مرا با همان یک دست لباسی ببینید که مدت ها قبل آن را دیده اید. دنبال راحت بودن و راحت زندگی کردن هستم. تنها چیزی که این روزها می خواهم با پولم بخرم، وقت و وقت هست. این همان چیزی است که بعد از داشتن این همه پول، به اندازه کافی ندارم و نمی توان آن را خرید.

فعالیت های شما به همکاریتان با یونیسف که سفیر آن هستید لطمه نمی زند؟

نه. ما در چین تعداد زیادی مدرسه و منزل ساخته ایم. در چین هنوز هم جاهایی وجود دارد که مردمش فقیر هستند و باید به آنها کمک کرد. فرزند که بودم دوست داشتم در بزرگسالی دکتر، مهندس یا وکیل شوم. فکر می کردم با یکی از این شغل ها، می توانم خدمت زیادی به مردم بکنم. ولی بازیگر شدم و سر از دنیای سرگرمی درآوردم. فکر کردم با این شغل هم می توان در خدمت مردم بود و به آنها کمک کرد. درس و تحصیل چیز بسیار مهمی است و باید شرایطی فراهم شود که تمام فرزند ها بتوانند به مدرسه رفته و درس بخوانند.

وقتی در فیلمی به کارگردانی خودتان بازی می کنید، راحت تر هستید؟

نه. البته به ماجرا از این زاویه نگاه نمی کنم. هنگامی که در حال کارگردانی فیلمی هستم که در آن بازی هم می کنم، احساس می کنم دارم فرزندم را بزرگ می کنم. نگاهم به آن فیلم، پدرانه هست. مسئولیت هایم خیلی زیاد هست. ولی وقت بازی در فیلمی از یک کارگردان دیگر، می دانم فقط باید نقشم را بازی کنم و بقیه پرسشها به من مربوط نیست.

کمدی را زیاد دوست دارید یا اکشن؟

فرقی نمی کند. فیلم باید خوب و سرگرم کننده باشد و به بیننده اش دروغ نگوید. ولی در هر نوع فیلمی که بازی کنم، باید سالم باشد و نه کثیف. حتی در کارهای کمدی ام هم به دنبال دادن خبر دوستی و دوستی هستم. آدم ها با تمام تفاوت هایی که دارند، باید در کنار هم زندگی آرام و مسالمت آمیزی داشته باشند. جنگ و دعوا به نفع هیچ کس نیست.

واژه های کلیدی: خشونت | زندگی | سینما | فعالیت | سینمایی | بازنشستگی | سینماگران | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz