تأیید دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش

تأیید: دانشجویان سرگرمی دانشجو افزایش سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر ، اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در دنیا خواهد افتاد

شاید آینده نگری دقیق اینکه هفته آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد نیز بسیار سخت و در حد غیرممکن خواهد بود، چه برسد به این که در مورد یک دهه یا یک قرن دیگر صحبت کنیم.

تصاویر ، اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در دنیا خواهد افتاد

اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در دنیا خواهد افتاد /تصاویر

عبارات مهم : حیوانات

شاید آینده نگری دقیق اینکه هفته آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد نیز بسیار سخت و در حد غیرممکن خواهد بود، چه برسد به این که در مورد یک دهه یا یک قرن دیگر صحبت کنیم. ولی بر اساس شرایط کنونی و روندی که در پیش داریم دستکم می توانیم شکلی که چهان در آخرهای قرن بیست و یکم خواهد داشت را به صورت خلاصه در ذهنمان متصور شویم. زمانی که قرار است سال ۲۰۹۹ مراسم خوش حالی گرفته شود دنیایی که در ادامه مطلب جهت شما ترسیم می کنیم به حقیقت پیوسته است.

۱-در سال ۲۰۲۲ هند به پرجمعیت ترین کشور دنیا تبدیل خواهد شد
مدت وقت زیادی است که چین عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا را در اختیار دارد ولی با روندی که اکنون در پیش است نباید انتظار داشت که حکم فرمایی یکجانبه آن ها در این عرصه دوام زیادی داشته باشد. یک مطالعه جامع به وسیله شرکت ملل در سال ۲۰۱۵ در مورد جمعیت دنیا نشان می داد که در کمتر از یک دهه آینده، هند جای چین را به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا خواهد گرفت. ابتدا تصور بر این بود که چنین اتفاقی در سال ۲۰۲۸ رخ می دهد ولی تلاش های بی وقفه مردان و زنان این کشور در فرزندآوری نشان داده که چه بسا این اتفاق بزرگ سریعتر نیز رخ بدهد.

همچنین این مطالعه نشان می دهد که ایالات متحده در اسل ۲۰۵۰ دیگر سومین کشور پرجمعیت دنیا نخواهد بود و نیجریه جای آن را خواهد گرفت و در واقع در سال ۲۰۵۰ نیمی از زادو ولدهای دنیا در قاره آفریقا رخ خواهند داد.

این اتفاقات باعث خواهد شد که جمعیت کره زمین به شکل سرسام آوری زیاد کردن یابد. بدهید ترتیب در سال ۲۰۵۰ باید منتظر کره زمینی باشیم که ۹.۷ میلیارد نفر انسان گرسنه را در خود جای داده است و در آخر قرن بیست و یکم این عدد به ۱۱.۲ میلیارد نفر خواهد رسید. این اعداد باورکردنی نیستند به خصوص هنگامی که که دریابید در سال ۱۹۰۰ تنها ۱.۶ میلیارد انسان بر روی کره زمین زندگی می کردن و در عرض تنها دو قرن ۹.۶ میلیارد نفر به این تعداد اضافه خواهد شد.

۲- در اوایل دهه ۲۰۳۰ روی مریخ خواهیم بود
از سال های دهه ۱۹۷۰ دیگر به مریخ سفری نداشته ایم ولی این عنوان چندان جای نگرانی نیست. ما اکنون نشانه دیگری را دنبال می کنیم و آن قدم گذاشتن روی مریخ است و این رویا بزودی محقق خواهد شد لیکن شرکت های بسیار زیادی در حال کار بر روی این پروژه جاه طلبانه هستند و پیشرفت های شگرفی نیز داشته اند. در ۳۰ آگوست سال ۲۰۱۱، ده شرکت فضایی از سراسر دنیا یک گروه یکسان فضایی تشکیل دادند تا برنامه هایشان جهت دیدار از سیاره سرخ را با هم در میان بگذارند.

امید بر این است که در اواسط دهه ۲۰۳۰ بتوانیم پای بر خاک مریخ بگذاریم. اکنون برنامه ریزی ها بر این است که این کار به یکی از این دو روش انجام بگیرد: فرستادن دوباره فضانوردان به ماه یا اینکه یک ماموریت انسانی را ابتدا به نزدیکترین ستاره انجام دهند.

هر کدام از این راه ها به فضانوردان کمک خواهد کرد که تکنولوژی مورد نیاز جهت پای گذاشتن بر این سیاره های سنگی را فراهم کرده و ابتدا با ماموریت های رباتیک وارد مریخ شد. در ادامه نیز رفتن فضانوردان به مریخ فراهم خواهد شد. نشانه نهایی تمرکز بر روی مریخ به عنوان یک منزل تازه جهت انسان ها خواهد بود، چه زمین هنوز شرایط خوبی داشته باشد و یا خیر.

تصاویر ، اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در دنیا خواهد افتاد

۳- یخ شمالگان در قطب شمال در سال ۲۰۳۷ تقریباً محو خواهد شد
وقتی که به قطب شمال فکر می کنید بدون شک یخ فراوان نخستین چیزی است که به ذهنتان خطور خواهد کرد. ولی باید بدانید که این تفکر مدت وقت زیادی دوام نخواهد داشت لیکن قطب شمال به زودی و در طی چند دهه آینده از یخ خالی خواهد شد.

بر اساس تحقیقاتی که نتیجه های آن در سال ۲۰۰۹ به چاپ رسیده است سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ یخ های قطب شمال بیشترین میزان از بین رفتن را داشته اند و با سرعتی که اکنون آب شدن یخ های قطبی در پیش گرفته در سال ۲۰۳۷ هیچ یخی در این منطقه باقی نخواهد ماند.

بر اساس محاسباتی که در این تحقیقات انجام گرفته در سال ۲۰۰۹ بیش از ۴.۶ میلیون کیلومتر مربع یخ در شمالگان وجود داشه که در سال ۲۰۳۷ این مقدار به زیر یک میلیون متر مکعب یا تقریباً صفر خواهد رسید. در این مطالعه به این توصیه که چه زمانی این یخ ها به طور کامل محو می شوند اشاره ای نشده است و امیدواریم که این اتفاق هیچگاه رخ ندهد لیکن در این صورت به شدت به دردسر خواهیم افتاد.

۴- هوش مصنوعی در سال ۲۰۴۰ به اندازه ی انسان و در سال ۲۰۶۰ باهوش تر از انسان خواهد بود
در سال های اخیر هوش مصنوعی بسیار باهوش تر و پیشرفته تر از قبل شده است است ولی هنوز نتوانسته به باهوشی انسان برسد هر چند فاصله زیادی نیز با ما ندارد. با این وجود بدون حضور انسان که اطلاعات را به آن انتقال یافته نماید، هوش مصنوعی در حال حاضر هیچ ندارد. البته با توجه به سرعتی که هوش مصنوعی در پیشرفت کردن گرفته است دیری نخواهد پایید که به اندازه ما باهوش شده است و حتی از ما نیز جلو خواهد زد.

بر اساس محاسبات کارشناسان این حوزه، هوش مصنوعی در سال ۲۰۴۰ به اندازه ی انسان باهوش خواهد بود. این محاسبات بر اساس گفته های کارشناسان و در نظر گرفتن قانون مور انجام شده است که با توجه به آن کامپیوترها هر سال قدرتشان را دو برابر سال گذشته خواهند نمود.

بنابراین در سال ۲۰۴۰ به چنان پیشرفتی دست خواهند یافت که هوششان با هوش انسان برابری خواهد کرد و ترسناک تر این که در سال ۲۰۶۰ هوش انسان را نیز جا خواهند گذاشت. البته هنوز خوب بودن یا بد بودن هوش مصنوعی در حوزه اختیار ماست و خودمان می توانیم تعیین کنیم که هوش مصنوعی آینده « Wall-E» باشد یا « Skynet».

شاید آینده نگری دقیق اینکه هفته آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد نیز بسیار سخت و در حد غیرممکن خواهد بود، چه برسد به این که در مورد یک دهه یا یک قرن دیگر صحبت کنیم.

۵-هنگ کنگ و ماکائو در سال ۲۰۵۰ دیگر مستقل از چین نخواهند بود
بسته به این که در کجای چین زندگی می کنید ممکن است قوانین و حکومتی که بر شما مسلط است متفاوت باشد. به همین علت است که هنگ کنگ و ماکائو اگر چه جزئی از خاک کشور چین به شمار می آیند ولی قوانین و حکومت خاص و نسبتاً مستقل خود را دارند.

به لطف مبحث «یک کشور و دو سیستم» کشور هنگ کنگ که تا سال ۱۹۹۷ جزیی از خاک بریتانیا به شمار می آمد اکنون که تحت تسلط کشور چین واقع شده است است خود یک شهر سرمایه داری در یک کشور سوسیالیستی است در حالی که ماکائو تقریباً به طور کامل مستقل است و فرهنگ آن کاملاً تحت نفوذ پرتغال است که تا سال ۱۹۹۹ بر این منطقه حکومت می کرد.

اما هر کدام از این حکومت ها تنها ۵۰ سال دوام خواهد داشت و بر اساس قراردادی که به امضا رسیده هنگ کنگ در سال ۲۰۴۷ و ماکائو نیز دو سال بعد از آن به چین بازگردانده خواهند شد. بدهید ترتیب آن وقت این دو کشور بار دیگر سوسیالیستی خواهند شد و تمامی قرادادهایی که قبلاً منعقد شده است باید از نو در مورد آن ها گفتگو کرد.

۶- موش ها، راسوها و دیگر جانوران موذی در سال ۲۰۵۰ در نیوزیلند وجود نخواهند داشت
جدای از بمب هسته ای، چیزهای بسیار کمی به خطرناکی حیوانات موذی جهت محیط زیست وجود دارند که در جاهایی غیر از سکونت گاه های مهم ارزش ظاهر شده است و حیات وحش محلی را کشته و می خورند، در بین حیواناتی که آمادگی دفاع از خود ندارند عوامل بیماری زا پخش کرده و به همین راحیت نظم محیط زیست را به هم می زنند.

برخی مناطق مانند نیوزیلند ولی تلاش دارند به طور کلی این حیوانات موذی را از بین ببرند. اگر برنامه های دولت نیوزیلند در این زمینه طبق برنامه تعیین شده است پیش برود، در سال ۲۰۵۰ تمامی انواع جانوران موذی شکارچی از این جزیره رخ برخواهند بست.

این حیوانات مشمول بر موش ها، راسوها، موش خرماها و دیگر حیوانات موذی خواهد بود که در نقاط دیگر دنیا وجود داشته ولی نیوزیلند می خواهد کار آن ها را یکسره کند. بر اساس ادعای نخست وزیر این کشور، حیوانات فوق هر سال ۲۵ میلیون پرنده بومی و نادر مانند کیوی را در نیوزیلند که نماد این کشور به شمار می آید از بین می برند.

از این رو مقامات این کشور تلاش دارند با کار گذاشتن تله های زیاد و ریخت سموم زیاد از آسمان بر روی زیستگاه های این حیوانات، در اوایل قرن کنونی نسل این حیوانات را از این کشور از بین ببرند. هزینه این کار ۶.۲ میلیارد دلار برآورد شده است است که در صورت اجرایی نشدن آن، این حیوانات موذی هزینه ای ۱۱ بیلیون دلاری بر این کشور تحمیل خواهند کرد.

۷- لایه اوزون در سال ۲۰۷۵ کاملاً بازسازی خواهد شد
در سال های اخیر دیگر چیز زیادی در مورد لایه اوزون شنیده نمی شود ولی در دهه های ۷۰ و ۸۰ قرن بیستم یک سوراخ بسیار بزرگ در اثر آزاد شدن کلوروفلوئوروکربن ها که موادی خطرناک بوده و در اسپری ها، سیستم های تهویه و یخچال های تولید می شد ایجاد شده است بود.

این اتفاق چنان سریع رخ داده و باعث آسیب دیدن لایه اوزون شد که به نظر می رسید به زودی نسل بشر به خطر خواهد افتاد. اگر این سوراخ بزرگ تر می شد اشعه های فرابنفش خورشید بیش از پیش وارد زمین شده است و انسان ها زنده زنده کباب می شدند. ولی خوشبختانه به محض این که دانشمندان علت این واقعه را کشف کردند گام های مهم و زیادی جهت کم کردن استفاده از این مواد شیمایی مضر برداشته شد.

از آن وقت تاکنون لایه اوزون به کندی ولی به صورت مداوم در حال ترمیم خود بوده هست. در سال ۲۰۱۴ گروهی از دانشمندان وابسته به شرکت ملل اعلام کردند که قطر لایه اوزون نسبت به گذشته زیاد کردن محسوسی یافته است و هر چند این فرآیند به کندی صورت می گیرد ولی تا سال ۲۰۷۵ تمام سوراخ ایجاد شده است در لایه اوزون که روی جنوبگان واقع شده است است ترمیم خواهد شد. قبلا مساحت این سوراخ ۳۰ میلیون کیلومتر مریع بود که اکنون به ۲۰ میلیون متر مربع کم کردن یافته است.

تصاویر ، اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در دنیا خواهد افتاد

۸- ۸۳ درصد از جنگل های بارانی آمازون تا سال ۲۱۰۰ از بین خواهند رفت
یکی از غم انگیزترین ضایعاتی که در طول قرن ها به زمین وارد شده است و در دهه های آینده نیز با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت از دست دادن جنگل های بارانی است و با شرایط کنونی نیز هیچ امیدی به بازگشت آن ها نداریم. به عبارت دیگر قبل از به انتها رسیدن قرن بیست و یکم چیز زیادی از این جنگل های باارزش باقی نخواهد ماند. بر اساس مطالعات اقلیمی که در سال ۲۰۰۹ در بریتانیا انجام شد مشخص گردید که در سال ۲۰۵۵ دمای میانگین کره زمین ۴ درجه بالاتر خواهد رفت.

این میزان تنها متوسطی است که محاسبه شده است و در بعضی از نقاط دنیا این زیاد کردن بیش از ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود که به معناست زمین به زودی خواهد جوشید. بدهید ترتیب در آخرهای قرن کنونی دیگر چیز زیادی از جنگل های بارانی باقی نخواهد ماند. بر اساس محاسبات یک موسسه جَوی شناسی در آلمان در انتهای قرن کنونی دستکم ۸۳ درصد از مساحت جنگل های بارانی از بین خواهد رفت و این عدد بر اساس بعضی خوشبینی ها محاسبه شده است است.

شاید آینده نگری دقیق اینکه هفته آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد نیز بسیار سخت و در حد غیرممکن خواهد بود، چه برسد به این که در مورد یک دهه یا یک قرن دیگر صحبت کنیم.

۹- صدها گونه از پرندگان قشنگ و کمیاب تا سال ۲۱۰۰ منقرض خواهند شد
همه پرندگان را دوست دارند بغیر از تیپی هدرن بیچاره در فیلم «پرندگان». پرندگان موجوداتی بامزه و رنگارنگ هستند و همه از دیدن آن ها لذت می برند ولی با توجه به شرایطی که بدست خودمان رقم زده ایم تا چند دهه دیگر تعداد پرندگانی که می بینیم بسیار کمتر خواهند بود. بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ در مورد تغییرات آب و هوایی انجام گرفته، آب و هوای ناخوشایندی که هر ساله بدتر از سال قبل می شود، هم سرد و هم گرم، بدون شک خیلی سریع باعث فوت پرندگان در مقیاس وسیع خواهد شد.

بر اساس این مطالعات اگر دمای میانگین کره زمین ۳.۵ درجه سانتیگراد زیاد کردن یابد بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ گونه از پرندگان به طور کامل از بین خواهند رفت. بعد از آن اوج رفتن یک درجه ای دمای کره زمین باعث انقراض ۱۰۰ تا ۵۰۰ گونه دیگر به طور کامل خوهد شد و بیشترین تلفات به پرندگانی وارد می شود که سکونتگاه هایشان به ندرت دچار تغییرات شدید دمایی شده است و به این تغییرات ناگهانی عادت ندارند. بدهید ترتیب پرندگان قادر نخواهند بود با دماهای متغیر ناگهانی خود را وفق داده و فوت تنها گزینه پیش روی آن ها خواهد بود.

تصاویر ، اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در دنیا خواهد افتاد

برترین ها

واژه های کلیدی: حیوانات | پرندگان | حیوانات | پرندگان | هوش مصنوعی | اخبار گوناگون

تصاویر ، اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در دنیا خواهد افتاد

تصاویر ، اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در دنیا خواهد افتاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz